V sobotu 22. února se v Boskovicích uskutečnil Duchovní den. Zájemci mohli navštívit památník kardinála Špidlíka, kde promluvila iniciátorka vybudování památníku senátorka Ing. Jaromíra Vítková, autorka MgA. Magdaléna Roztočilová a prof. Richard Čemus. Program následně pokračoval komentovanou prohlídkou výstavy v Muzeu regionu Boskovicka, které se zúčastnili její autoři, Ing. arch. Jiří Šťasta, prof. Dr. Richard Čemus SJ a editorka Petronilla Čemus. Závěrečnou částí programu bylo uvedení knihy profesora Richarda Čemuse Život není čas, ale setkání, věnované kardinálu Tomáši Špidlíkovi. Úryvky z knihy přečetly senátorka Jaromíra Vítková a paní Jana Craparo. „Duchovní den v Boskovicích patřil Tomáši kardinálu Špidlíkovi. Jeho odkaz a myšlenky jsou nadčasové. Jsem ráda, že zájem veřejnosti je velký a mohli jsme se potkat s lidmi nejen z Boskovicka, ale i z Brna, Babic, Prahy, Itálie a dalších míst,“ uvedla senátorka Vítková.

Uvedenou knihu Život není čas, ale setkání lze zakoupit v knihkupectví Tomáše Špidlíka od pátku 28. 2. 2020 nebo v knižní distribuci.

Výstavu Tomáš kardinál Špidlík. „Z celého srdce“ (1919 – 2010) od 5. prosince 2019 v Boskovicích navštívilo 800 návštěvníků. Více než 3000 návštěvníků si výstavu prohlédlo v Praze, kde byla vystavena nejprve v Senátu, následně v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí a také v komunitním centru u kostela sv. Prokopa ve Stodůlkách.